سیستمی است که با سازماندهی هوشمندانه همراه با علم و فن آوری و تجهیزات پیشرفته نوین و با هدف ارایه راه حل های مناسب و قابل دسترس به منظور مدیریت ساختمان و انرژی و کاهش هزینه ها و بالا بردن امنیت و در نهایت ایجاد محیطی امن و آرام برای ساکنین ساختمان میباشد.
با این تفاوت که از BMS در مجتمع های بزرگ اداری ، تجاری و مسکونی که از سیستم های گرمایش و سرمایش ، روشنایی ، تردد و امنیت یکپارچه که توسط اپراتور در مکان خاص کنترل و مانیتورینگ میشود،استفاده کرد. ولی از خانه هوشمند در ساختمان های ویلایی و واحد های مسکونی استفاده میگردد که افراد ساکن در آن ساختمان کلیه سیستم ها را کنترل و مانیتورینگ میکنند.

خانه هوشمند در اصفهان

جهت مشاوره و سفارش خانه هوشمند با کارشناسان پیشرو فاز در تماس باشید.
  • 09035462184

چرا ساختمان هوشمند

1- صرفه جویی
2- امنیت
3- رفاه و آسایش
4- زیبایی
– صرفه جویی : در ساختمان هوشمند با توجه به امکان کنترل سیستمهای روشنایی ، امنیتی ، صوتی و تصویری ، گرمایشی و سرمایشی ، قفل های برقی و… و نیز قابلیت کنترل سیستم های فوق از طریق (ریموت ، صفحه لمسی HMI ، کلیدهای هوشمند ، سنسور ها ، SMS ، اینترنت محلی و Wi-Fi ، گوشی های هوشمند و تب لت و لب تاب ) به صورت هوشمندانه شما را قادر خواهد ساخت تا به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید و بهره وری بالا از انرژی که از اهم اهداف این سیستم میباشد میسر گردد.بنابراین میتوان از داخل یا خارج از خانه براحتی به مصرف کننده های انرژی داخل ساختمان دسترسی پیدا کرد و با فرمان های مختلف و یا به صورت هوشمندانه آنها را کنترل نمود.
پس با کنترل روشنایی ها و کولرها ( آبی و گازی ) که بیشترین مصرف انرژی در ساختمان توسط آنها بوجود می آید ، میتوان از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری کرد.
– امنیت : در هر لحظه و در هر مکان که باشید ، با دسترسی آسان به سیستم خانه هوشمند ، از طریق اینترنت ،تلفن همراه و… و همچنین با وجود سیستم های امنیتی شامل دزدگیر ، سیستم اعلام حریق و تلفن کننده هوشمند میتوانید از منزل خود هوشمندانه حفاظت نموده و از وارد شدن خسارتهای ناشی از سرقت ، انفجار ، خفگی  و برق گرفتگی جلوگیری کرد.
سیستم خانه هوشمند همچون نگهبانی هوشمند هرگونه اتفاقی را در زمان عدم حضور شما به شما اطلاع داده و تمامی دستورات شما را اجرا می نماید.
– رفاه و آسایش : در زمان مراجعت به خانه ( پس از مسافرت یا پایان ساعت کاری ) با تنظیم سیستم های روشنایی ، سرمایشی یا گرمایشی ، صوتی و تصویری ، باز و بسته کردن پرده های برقی ، فضای خانه را پیش از حضور خود آنگونه که مطلوب شماست آماده نمایید.
– زیبایی : با استفاده از HMI  یا ریموت کنترل شما میتوانید کلیه کلیدهای برق داخل فضای ساختمان را حذف نمایید ، این امر علاوه بر کاهش هزینه های برق کشی ( حذف کلید های برق ) از نصب زیاد کلید های روی دیوار منزل جلوگیری به عمل آورده و در نتیجه دست شما را برای چیدمان منزل باز خواهد گذاشت .

مزایای سیستم خانه هوشمند

کنترل سیستم روشنایی 
با استفاده از راهکارهای نوین هوشمندسازی، اصلاح منبع نور و طراحی روشنایی می توان تا ۸۰% مصرف انرژی را در بخش روشنایی کاهش داد. هوشمندسازی تجهیزات علاوه بر این که باعث کاهش چشمگیر مصرف می شود، کمک می کند تا تجهیزات پر مصرف شناسایی شده و در صورت لزوم و داشتن توجیه اقتصادی، آنها را با تجهیزات کم مصرف جایگزین نمود.
از دیگر مزایای استفاده از این روش، برخورداری ازانواع روشهای کنترلی/ نظارتی، قابلیت تغییر نور محیط، بهبود میزان نور محیط، جلوگیری از انتقال آلودگی و… می باشد.
رابط کاربری زیبا و آسان با سیستم MULTI USER و ال سی دی رنگی HMI
امکان گسترش و توسعه سیستم
امکان ارسال فرمان و دریافت گزارش از طریق SMS
امکان کنترل پریزها
قابلیت اجرای برنامه های صرفه جویی در مصرف انرژی
دارای سیستم امداد قابل برنامه ریزی جهت ارسال پیام به شماره های تعیین شده
کمتر شدن خطر برق گرفتگی در ساختمان
کلید های هوشمند قابل برنامه ریزی

قابلیت سناریو های فراوان

به اجرای حالت های مختلف فراوان توسط یک کلید در سیستم خانه هوشمند را سناریو گویند.
در سناریو می توان روشنایی ، دما ، صوت و تصویر ، پرده های برقی و…را کنترل و برنامه ریزی کرد.
انواع سناریو ها مانند : سناریو مهمان ، استراحت ، جشن ، خواب ، مطالعه ، تماشای TV ، صبحانه نهار و شام ، بیدار باش ، ورزش در خانه ، ورود و خروج .

کنترل سیستم امنیتی،دزدگیر،شیر های برقی

خانه هوشمند

کنترل سیستم  تهویه مطبوع سرد و گرم

قابلیت سناریو های فراوان

 امکان کنترل پرده های برقی

ریموت
با ریموتی که برای سیستم خانه هوشمند در نظر گرفته شده است می توان کلیه چراغهای موجود در ساختمان را بطور جداگانه روشن و خاموش کرد و همچنین می توان انواع سناریو ها ، دما ، صوت و تصویر و پرده برقی را کنترل نمود.
بیرون از خانه
از بیرون از خانه یا در مسافرت با ارسال SMS و یا اینترنت امکان اتصال به سیستم خانه هوشمند وجود دارد که می توان کلیه سیستم ها را کنترل نموده و یا فعال و غیر فعال کرد.
سیستم صوت
در این سیستم قابلیت کنترل بلندگوهایی که در فضاهای مختلف مانند سالن ، نشیمن ، آشپزخانه و یا اتاق ها بکار گرفته شده را دارا میباشد و تک تک بلندگو ها را میتوان فعال و غیر فعال نمود و در سناریو های مختلف از موزیک های خاص استفاده نمود.
امنیت تنها در خانه
در این سیستم از دزدگیر حرفه ای میتوانید بهره مند شوید و زمانی که کاربری تنها در ساختمان وجود دارد در مکانهایی که استفاده نمیشود سیستم امنیت را به آن مکان ها زون کرد تا در مکانهایی که حضور داریم آسوده خاطر باشیم.

تابلو های هوشمند